Hádzaná: ŠKP Bratislava prvým finalistom Slovenského pohára mužov

03.02.2007 Celý región

Prešov 3. februára (TASR) - Hádzanári ŠKP Bratislava sa stali prvými finalistami Slovenského pohára, keď v sobotňajšom semifinále v Prešove prekvapujúco vyra...
Prešov 3. februára (TASR) - Hádzanári ŠKP Bratislava sa stali prvými finalistami Slovenského pohára, keď v sobotňajšom semifinále v Prešove prekvapujúco vyradili úradujúcich majstrov a obhajcov trofeje Považskú Bystricu 29:25.
Ich nedeľňajší súper vzíde z druhého semifinále medzi domácim Tatranom a 1. MHK Košice.

ŠKP Bratislava - MŠK SIRS Považská Bystrica 29:25 (16:11)
Najviac gólov: Dudáš 6, Pitelka, Milan Kozák po 4, D. Baďura, Mišenčík po 3 - P. Zaťko 7, S. Mažár, Martin Kozák po 5, Cifra 3
Rozhodovali: Gedeon, Rapač
vylúčení: 5:4
ČK: Mikuš (ŠKP) za tri vylúčenia
7 m hody: 5/3 - 1/0
250 divákov

Po prvom semifinálovom zápase majú príjemnejšie starosti v súvislosti s nocľahom v Prešove hráči ŠKP Bratislava. Tí v zápase priemernej úrovne prevýšili Považanov hlavne do prestávky. Prvý polčas mal lepšiu úroveň, v druhom sa hrala v mnohých momentoch iba \"pochodová\" hádzaná. Súboj dvoch ľavákov na trénerskom poste sa tak skončil víťazstvom Štefana Katušáka, smutnejší bol jeho náprotivok František Šulc.